در تاریخ ۱۱ آبان‌ماه سال ۸۶شایعه شد، یکی از پرسنل به نام «ع-م»که در اندرزگاه به کار مشغول است قصد وارد کردن مقادیر متنابهی مواد مخدر به داخل زندان را دارد و این اقدام به احتمال قریب در تاریخ ۱۲آبان‌ماه همان سال رخ می‌دهد.
ایلنا: زندانبان زندان رجایی‌شهر كه به‌اتهام وارد كردن مواد مخدر به زندان، محكوم به اعدام شده بود، با درخواست كمیسیون عفو و بخشودگی قوه قضاییه و با موافقت مقام‌معظم رهبری از مرگ نجات یافت.

ع. م یکی از کارمندان زندان رجایی‌شهر کرج به موجب حکم شعبه دوم دادگاه انقلاب اسلامی کرج که بیستم بهمن‌ماه سال ۸۶ صادر شد، به جرم وارد کردن مقدار ۴۸۵ گرم هروئین فشرده(کراک) و ۳۹۵ گرم تریاک به داخل زندان مستند به ماده ۸ و بند ۲ ماده ۵ ناظر به ماده ۱۲ قانون مواد مخدر به اتهام وارد کردن کراک به داخل زندان به اعدام و از بابت وارد کردن تریاک به داخل زندان به پرداخت ۱۵ میلیون ریال جریمه نقدی و تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود.

ع.م که سالها در زندان مشغول به کار بوده و به دلیل حسن اخلاق و رفتار در طول مدت خدمت، چندین لوح تقدیر دریافت کرده است، درحالیکه قصد خیر داشت با درخواست یکی از زندانیان، دو جلد کتاب مذهبی زیارت عاشورا را از شخصی که تاکنون شناسایی نشده، به داخل زندان آورد.
روز دوازدهم آبان ماه سال ۸۶ هنگاهی که ع.م قصد ورود به زندان را داشت، نگهبانان زندان پس از بازرسی، جلد کتاب ها را شکافته و متوجه شدند که مقداری کراک و تریاک در جلد کتابها، بدون اینکه اطلاعی از محتوای آن داشته باشد جاسازی شده است.

دلیل این بازرسی نیز گزارش اولیه حفاظت زندان است که طبق مستندات پرونده اعلام کرده است: ”در تاریخ ۱۱ آبان‌ماه سال ۸۶شایعه شد، یکی از پرسنل به نام «ع-م»که در اندرزگاه به کار مشغول است قصد وارد کردن مقادیر متنابهی مواد مخدر به داخل زندان را دارد و این اقدام به احتمال قریب در تاریخ ۱۲آبان‌ماه همان سال رخ می‌دهد. وی را به بهانه تکمیل فرم خلاصه اطلاعات پرسنلی به حفاظت زندان هدایت و بعد از بازرسی داخل دو جلد کتاب با عناوین ترجمه و شرح نهج البلاغه و فرهنگ عاشورا مقداری کراك و تریاک که به صورت ماهرانه جاسازی شده بود کشف و ضبط شد“
وكیل‌مدافع این متهم از وجود ابهامات زیادی در این پرونده خبر داده بود.

به گزارش ایلنا، با ادامه پیگیری‌ها، كمیسیون عفو و بخشودگی قوه قضاییه درخواست عفو این متهم را به ریاست قوه قضاییه ارائه داد كه با موافقت قوه قضاییه، درخواست عفو از اعدام این زندانبان به دفتر مقام معظم رهبری فرستاده شد.

بنا بر حكم عفو مقام معظم رهبری، این متهم از حكم اعدام عفو خورد و از مرگ نجات یافت.
وكیل‌مدافع وی از حسن نظر قوه قضاییه و مقام معظم رهبری برای عفو این متهم تقدیر كرد.